הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מפסידה ביד אליהו

הפועל מפסידה ביד אליהו

10/03/2024  | פוסט-גיים
הפועל הגיעה היום ליד אליהו והפסידה למכבי תל אביב 90:78. משחק טוב של ליוואי רנדולף (18 נקודות) לא הספיק לאדומים כדי לגבור על הצהובים, שיצאו כשידם על העליונה. כ-1,000 אוהדים אדומים הגיעו להיכל מנורה מבטחים ודחפו את הקבוצה שלהם. ברביעי, הפועל ייצאו למשחק "בית" בסומבטהיי שבהונגריה נגד פרישטרי במשחק שעשוי להבטיח לאדומים את המקום בשלב רבע גמר ליגת האלופות.


אדום זה הצבע

מוקדם יותר היום, התבשרנו על נפילתו של מיכאל גל ז"ל בקרב בדרום רצועת עזה. חלק מהמאות הרבות של אוהדי הפועל שהגיעו היום ליד אליהו, הגיעו מוקדם יותר היום להלוויתו שהתקיימה שעות בודדות לפני המשחק בהר הרצל. מיכאל היה מהאוהדים הנאמנים ביותר של הקבוצה, ששיחקה היום עם סרטים שחורים לזכרו. יהי זכרו ברוך.


לזכרם. תמיד לזכרם

סטטיסטיקה מלאה


מהלך המשחק
רבע 1

הפועל עלתה בחמישייה עם ספידי סמית', יובל זוסמן, ליוואי רנדולף, עוז בלייזר ונמרוד לוי. המשחק נפתח בהיסוס מצד שתי הקבוצות כאשר אחרי סלים של נמרוד לוי ווויד בולדיין שתי הקבוצות התקשו למצוא את הטבעת. "הבצורת" לא נמשכה זמן רב והפועל הצליחה לחזור לקצב התקפי עם שלשה של עוז בלייזר, כשמנגד לורנזו בראון משאיר את הצהובים ביתרון קטן. כריס ג'ונסון וג'אקורי וויליאמס שנכנסו נתנו בוסט משמעותי הן בצד ההגנתי אך בעיקר בשבירת הלחץ בהתקפה. מכבי סיימו את הרבע בריצה קטנה משלהם ובסיום עשר הדקות הראשונות - 16:15 לצהובים.


ג'אקורי, שובר את הלחץ

רבע 2
מכבי פתחה את הרבע השני בסערה ועלתה ליתרון 6 מהיר, כאשר כריס ג'ונסון עוצר את הריצה עם מהלך אנד-וואן מרשים בהתקפה מתפרצת. קולסון ומכבי נכנסו לשטף התקפי שניסה לעצור איליאס קנצוריס בפסק זמן שלאחריו ליוואי רנדולף עצר את הריצה הצהובה עם שלשה. הפער גדל לפער דו ספרתי אחרי כמות נכבדת של זריקות עונשין שקיבלה מכבי בהחלטת השופטים. ג'אקורי וויליאמס יחד עם הידוק ההגנה הירושלמית הובילו את הפועל לצמצום קטן של ההפרש כאשר בסוף המחצית - 44:37 למכבי.


כריס, כשצריך הוא שם

רבע 3
הפועל יצאה מהפסקת המחצית יותר משוחררת, לפחות בצד ההתקפי ובאמצעות שתי שלשות של עוז בלייזר ונמרוד לוי צמצמו את ההפרש לפוזישן בודד בלבד. האדומים המשיכו להדק את ההגנה ולא לאפשר למכבי סלים קלים אך נתקעה מעט בצד ההתקפי ולא הצליחה להפוך את התוצאה. ג'ון דיברלותמאו קלע שתי שלשות, החזיר את היתרון למכבי ושלח את האדומים לפסק זמן. מפסק הזמן חזרו לורנזו בראון וליוואי רנדולף עם מהלכי אנד וואן, כל אחד לקבוצתו. יחד עם הקהל הירושלמי, ועם הגנה קבוצתית קשוחה ואינטנסיבית, האדומים רצו להתקפות מתפרצות והצליחו להתקרב לצהובים. ג'אקורי וויליאמס הציג כמה מהלכי קואסט-טו-קואסט מצויינים כאשר בסיום הרבע - 65:60 לצהובים.


עוז, רבע שלישי יותר משוחרר

רבע 4

הרבע הרביעי, על אף שהיה מצופה שיהיה מהוסס וזהיר יותר, רק סימן על הגברת הקצב. ספידי סמית' מצד אחד, תמיר בלאט מצד שני, ירו והחליפו שלשות מצד לצד. באמצע הרבע האדומים איבדו את הקצב ההתקפי שלהם ואפשרו למכבי בריחה נוספת בהפרש ליתרון דו ספרתי. ספידי עם שלשה צמצם את ההפרש מעט אך בצד השני הפועל התקשתה לעצור את הבידודים של מכבי. המשחק נמשך בצורה שיוויונית עד הסיום כשבסופו - מכבי מנצחת 90:78.


ספידי סמית' בהתקפה
צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

22/04/2024
קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

21/04/2024
הערב: חולון מארחת את הפועל

הערב: חולון מארחת את הפועל

21/04/2024