הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | ממשיכים קדימה: הפועל מנצחת את קרשיאקה

ממשיכים קדימה: הפועל מנצחת את קרשיאקה

האדומים מנצחים 83:74 אחרי משחק כדורסל איכותי ומותח ועולה ל-2:0 בבית. ג'אקורי וויליאמס (15 נקודות) וספידי סמית (12 אסיסטים) השיגו להפועל את הניצחון הנכסף

31/01/2024  | פוסט-גיים

זה היה קשה, מותח והפכפך, אך בסיומו של משחק כדורסל איכותי ויוצא מגדר הרגיל, הפועל הצליחה לנצח 83:74 את קרשיאקה הטורקית, ולעלות למאזן 2:0 חיובי בבית. משחק אדיר של ג'אקורי וויליאמס (15 נקודות), שהראה את כל סט היכולות שלו, בהגנה ובהתקפה, הביא לאדומים את הניצחון הקריטי. בשבוע הבא, הפועל תארח בבלגרד את טנריפה הספרדית ותקווה לסיים סיבוב ראשון כשהיא מושלמת.

עיניים על הכדור. הפועל


מהלך המשחק

רבע 1

הפועל פותחת את המשחק עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, גבי צאצאשוילי וזאק הנקינס. האדומים פתחו חד מאוד את המשחק, וכיאה להרכב שני הגבוהים איתו בחר לעלות קנצוריס, הלכו פנימה ל-4 נקודות רצופות וראשונות של הנקינסספידי לא הכריח ולקח על עצמו יותר מידי, וחילק אסיסט לשלשה של אור קורנליוס והוסיף שתי נקודות משלו. בשלב מסויים באמצע הרבע קצב המשחק עלה בצורה משמעותית ושתי הקבוצות העלו את הרמה ההתקפית שלהם למעלה. ליוואי רנדולף מצד אחד ודארון היליארד מהצד השני לקחו את הפיקוד על שתי הקבוצות שלהם, בדרך לסיום רבע ראשון בסקור גבוה וחריג - 25:23 להפועל.

ליוואי רנדולף, 10 נקודות ברבע
 

רבע 2
ברינטון למאר פתח את הרבע השני עם שלשה וג'אקורי וויליאמס, שנכנס למשחק מצוין, הוסיף נקודות משלו. מנגד, הטורקים הוסיפו לקלוע והאיכות ההתקפית של שתי הקבוצות המשיכה להיות בנסיקה. התקפה אחר התקפה הקבוצות הוכיחו שהסקור הגבוה לא נובע מהגנות רעות, כשגם קאדין קרינגטון נכנס לעניינים עם סיומת טובה בטבעת ושלשה מפיק אנד רול. הפועל התחילו לרוץ במעבר כשבאחת ההתקפות למאר מרים את וויליאמס לשמיים לדאנק מרהיב. ספידי וליוואי חזרו לשחק ומיד השתלבו בקצב הגבוה ובאיכות ההתקפית, וקלעו גם הם. קרשיאקה עוד הספיקו לצמצם מעט ובסיום המחצית - 50:43 להפועל.

ג'אקורי נועץ

רבע 3
את המחצית השנייה פתחה הפועל עם ג'אקורי וויליאמס שחטף שני כדורים, עשה מהלכים מצוינים מתחת לסל וקטף ריבאונדים קשוחים מאוד. לעומת המחצית הראשונה, השנייה התאפיינה בקצב יותר איטי ומבוקר, כשההגנות לאט לאט לומדות את ההתקפות מהצד השני. וויליאמס קלע סל נוסף, ועלה ל-15 נקודות, בעזרת ספידי סמית' שהגיע ל-10 אסיסטים ושלחו את קרשיאקה לפסק זמן, עם פיגור דו ספרתי. הטיים-אאוט לא עצר את ההגנה הירושלמית, שנעלה את ההגנה שלה באופן הרמטי, בעיקר בעזרתו של כריס ג'ונסון, שנמצא בכל מקום על המגרש. קרשיאקה השמיעו קולות של חזרה, ונעצרו עם שלשה של קאדין קרינגטון, ובסוף הרבע - 65:57 אדום.

קאדין קרינגטון, עוזר להפועל לרוץ את המגרש
 

רבע 4
הטורקים פתחו את הרבע האחרון בצורה מצוינת, עם אחוזי קליעה נהדרים והגנה לוחצת. גם בפוזישנים הגנתיים טובים, האדומים ספגו סלים. זאק וספידי השאירו את הפועל ביתרון בטוח, עם מהלכי הגנה והתקפה מצוינים. היליארד ובראון מהצד הטורקי לא הפסיקו לקלוע, לייצר וליצור מהלכים התקפים חיוביים, והשאירו את הטורקים במרחק פוזישן אחד בלבד. ג'ונסון המשיך להילחם על כל כדור, ולהשיג עבור הפועל את כדורי ה-50-50 החשובים, והוסיף שלשה אדירה מהפינה, 3 דקות לסיום. קרשיאקה ראו את הפועל מתרחקת, לקחו פסק זמן, וחזרו עם אזורית, שלא הרשימה את ספידי סמית' שתפר שלשה והעלה את היתרון ל-8, דקה לסיום. רנדולף דפק את המסמר הסופי, ובסוף המשחק - 83:74 להפועל.

ג'ונסון, נמצא בכל מקום

טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024