הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל חוזרת מעפולה עם הפסד

הפועל חוזרת מעפולה עם הפסד

האדומים הפסידו במשחקם השני בליגה להפועל עפולה בחוץ 105:65 אחרי הופעת שיא של ארלינגטון (25 נק'). התחנה הבאה: פאוק סלוניקי

07/12/2023  | פוסט-גיים
48 שעות מאז משחק הבכורה בליגה של הפועל ברמת גן, היום (ה') הפועל הפסידה היום 105:65 להפועל עפולה. הפועל לא הייתה במשחק מהרגע הראשון ולא הצליחה להיכנס לשטף ההתקפי בשום שלב במהלכו. בשבוע הבא הפועל תשחק מול פאוק סלוניקי במה שעשוי להבטיח לה את המקום בטופ 16 של ליגת האלופות של פיב"א. הפסד, והפועל ככל הנראה תסיים במקום ה-2 שמוביל לשלב הפליי-אין.

"איתך לכל משחק אני נוסע"

לפני המשחק התקיים טקס הדלקת נרות לכבוד נר ראשון לחנוכה והפעם ברוח התקופה, הטקס ציין חודשיים ל-7 באוקטובר, ולמתקפת הפתע של החמאס על מדינת ישראל והוקדש לכל הקורבנות מאותו יום. בטקס השתתפו עוז בלייזר, קפטן הקבוצה במשחק, ומתן אדלסון, בעלי הקבוצה.

מתן אדלסון ועוז בלייזר בטקס הדלקת נרות

מהלך המשחק

רבע 1
הפועל פתחה את המשחק עם עדי כהן סבן, יובל זוסמן, אור קורנליוס, ג'ו אלכסנדר וגבי צאצאשוילי. עדי כהן סבן, שבמשחק הקודם לא פתח בחמישייה אך סיפק משחק טוב, הופקד על מלאכת ניהול המשחק. ההגנה הירושלמית הייתה רכבה תחילה אך גבי צאצאשוילי שקללע את כל 6 הנקודות הראשונות של הקבוצה, השאיר את הפועל צמודה. מרגע שגבי ירד והפועל איבדה את יתרון הסייז שלה על הקבוצה הצפונית, עפולה התחילה לרוץ במהלכי התקפה שוטפים ולהגדיל את היתרון ל-28:13, כ-2 דקות לסיום. מהלכי הגנה טובים של עדי כהן סבן וצאצא בצירוף מהלכים יעילים של אור קורנליוס בהתקפה ניסו לצמצמם את ההפרש במעט כאשר בסיום הרבע - 32:17.

צאצא עולה ללייאפ

רבע 2
את הרבע השני הפועל פתחה עם עדי כהן סבן, אפק אמסלם, עוז בלייזר, ג'ו אלכסנדר וגבי צאצאשוילי. עפולה התחילה את הרבע בדיוק מאיפה שהפסיקה עם מרסלוס ארלינגטון שעלה ל-11 נקודות במשחק. העפולאים המשיכו לרוץ כאשר הלחץ שלהם על כל המגרש מניב תוצאות וחטיפות, כאשר אור קורנליוס ויובל זוסמן לוקחים את הפיקוד בצד השני כדי להשאיר את הפועל במשחק. הפועל התקשתה למצוא את השטף ההתקפי וסבלה מאחוזי קליעה רעים מאוד שמנגד ספנסר וויס מנצל את המצב כדי להעניש. עפולה המשיכה לרוץ כאשר הפועל מתקשה מאוד למצוא פתרונות הגנתיים ועברה להגנה אזורית. האזורית גם היא לא הצליחה לעצור את ההתקפה של הצפוניים ובסיום המחצית - 64:35 לעפולה.
 

יובל זוסמן, הפעם בעמדת הרכז
 
רבע 3
הפועל פתחה את הרבע השלישי עם יובל זוסמן, אור קורנליוס, עוז בלייזר, ג'ו אלכסנדר וגבי צאצאשוילי. בפתיחת הרבע היה זה עוז בלייזר שעם שני מהלכי אנד וואן רצופים, שלאחריהם שלשה חשובה, צמצם מעט את ההפרש. ארלינגטון מהצד השני לא הפסיק לקלוע מכל טווח והגיע עם פתיחת הרבע ל-20 נקודות והשאיר את היתרון של עפולה גבוה. יתרון 27 הפרש בעיצומו של הרבע השלישי הביא את שי אולארצ'יק להוריד את השחקנים שלו לפסק זמן. הטיים-אאוט לא הצליח להכניס את הפועל לקצב בהתקפה אך ההגנה התהדקה בעיקר בזכות הלחץ על הכדור שנתן כהן סבן. הצפוניים לא הפסיקו ללחוץ על הגז לרגע ובסיום הרבע - 86:50 לעפולה.
 

עוז בלייזר עולה לשלשה
 
רבע 4
הפועל פתחה את הרבע עם ארד הררי, אפק אמסלם, אילון פולג, עוז בלייזר וסטורם וורן. הפסקת הרבע לא עשתה רושם על עפולה שהמשיכה בדיוק מאיפה שהפסיקה והגדילה עוד את היתרון שלה. סטנלי ושלטון הצטרפו לחגיגה ההתקפית של עפולה שהייתה בלתי ניתנת לעצירה. לדקות האחרונות של סוף המשחק לא היו הרבה משמעות כאשר בסיום המשחק - 105:65 להפועל עפולה.

עוז בלייזר וגבי צאצאשוילי
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024