הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל הפסידה לטנריפה

הפועל הפסידה לטנריפה

אחרי משחק צמוד ומותח, האדומים מפסידים לקבוצה הספרדית ויקוו להבטיח את העלייה לשלב רבע הגמר בשבוע הבא נגד פריסטרי. בראשון: הפועל יוצאת למשחק חוץ ביד אליהו

06/03/2024  | פוסט-גיים
אחרי משחק מותח וצמוד לכל אורכו, הפועל הפסידה הערב (ד') 95:92 לטנריפה הספרדית. ההפסד מגיע אחרי שבמחזור הקודם ניצחה הפועל את הספרדים 85:61, ולכן גם תהיה עם יתרון עליהם בשלב הבתים. האדומים יצטרכו עוד ניצחון באחד משני המשחקים הנותרים לה מול פריסטרי וקרשיאקה כדי להבטיח את העלייה לשלב רבע הגמר. בראשון הקרוב, האדומים ייצאו למשחק חוץ ביד אליהו מול מכבי ת"א.

מהלך המשחק
רבע 1

הפועל פותחת את המשחק עם חמישייה של ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, כריס ג'ונסון וזאק הנקינס. עם פתיחת המשחק היה זה זאק הנקינס שפתח עם שני סלים רצופים. יחד עם שני סלים רודפים של אור קורנליוס הפועל עלו ליתרון מהיר בפתיחה. טנריפה הגבירו את הקצב ונכנסו לשטף ההתקפי ותוך מספר דקות הפכו את התוצאה. בסיום הרבע הראשון - 24:21 להפועל.


זאק הנקינס, פתיחה טובה

רבע 2
הקצב ההתקפי ירד משמעותית עם פתיחת הרבע כששתי הקבוצות מהדקות את ההגנה שלהן. שארמאדיני מצד אחד כיכב אצל טנריפה כשאצל האדומים ספידי סמית' השאיר את האדומים בפיגור זעיר. טנריפה נכנסו ראשונים לקצב במשחק עם ריצה קטנה שהעלתה אותם ליתרון 9, עד שליוואי רנדולף הרגיע עם 4 נקודות רצופות משלו. הפיק אנד רול הקלאסי של טנריפה העלה רמה כשבסיום המחצית - 46:34 לטנריפה.


ליוואי רנדולף, חופר בפוסט-אפ

רבע 3
למרות פתיחה מהוססת בה הספרדים הצליחו להגדיל את היתרון שלהם בצורה משמעותית, הפועל התחילה לנגוס לאט לאט ולחזור למשחק. נמרוד לוי עם שלשה חשובה, ובהמשך עם סל מהזדמנות שנייה שלח את צ'וס ווידורטה וחניכיו לפסק זמן, ממנו הספרדים חזרו עם סל.  ההפרש ירד לפוזישן בודד לפני שהתחיל קרב שלשות בין הקבוצות, בעיקר בפיקודו של כריס ג'ונסון כאשר בסיום הרבע, 66:60 לקבוצה מספרד.


נמרוד לוי, התחיל את הריצה

רבע 4
את הרבע האחרון של המשחק הפועל פתחה טוב הרבה יותר כשהיא שוטפת את המגרש בצד ההתקפי ונהנית מכמה טעויות והחטאות של טנריפה בצד השני. הפועל הצליחה לצמצם את הפער בעיקר בעזרתו של קאדין קרינגטון שגם קלע את הסל שהפך את התוצאה ליתרון נקודה ירושלמי. טנריפה החזירה לעצמה את היתרון עד שלשה של ספידי סמית' שהשוותה את התוצאה פעם נוספת. דקות הסיום כולן היו בעצבים גבוהים עם איכות התקפית יוצאת דופן משתי הקבוצות וכשהיתרון מחליף ידיים. המשחק היה נראה כבר גמור כשהתוצאה מראה 6 הפרש לטנריפה עם כדור אצלם פחות מדקה לסיום, אבל מהלך הגנתי מצוין ושלשה של כריס ג'ונסון החזירו את התקווה לירושלמים. עם פוזישן אחרון להפועל, האדומים איבדו כבר את הכדור, הספיקו להחזיר לעצמם אותו תוך שנייה ולקלוע שלשה אדירה בעזרתו של ליוואי רנדולף, שמשאיר 6 שניות עם נקודה לטנריפה וכדור שלהם. כל זה לא הספיק להפועל ובסיום המשחק - 95:92 לספרדים.


דינו, רץ בדרך למהפך
 
צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

22/04/2024
קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

21/04/2024
הערב: חולון מארחת את הפועל

הערב: חולון מארחת את הפועל

21/04/2024