הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

משחק קבוצתי מצוין והופעה נהדרת של רבים מהשחקנים חותמים ניצחון חשוב 97:83 של הפועל על קריית אתא. ברביעי: הפועל יוצאת למשחק חוץ חשוב נגד טנריפה

02/03/2024  | פוסט-גיים
הפועל ניצחה הערב (שבת) את קריית אתא בפיס ארנה בירושלים 97:83. מול הקהל הביתי ואחרי תצוגה התקפית אדירה ויוצאת דופן ברבע הראשון (38 נקודות ברבע) האדומים יצאו כשידם על העליונה לקראת המשחק החשוב ביום רביעי מול טנריפה. קאדין קרינגטון וספידי סמית' (16 נקודות) הצטיינו ויחד עם המון שחקנים שהגיעו כמו שצריך למשחק הובילו את הפועל לניצחון.

במשחק המועדון ציין את יום האישה הבינלאומי ונתן הרבה כבוד לספורט נשים בכלל וכדורסל נשים בפרט. במשחק התארחו קבוצת הבוגרות של הפועל "לב" ירושלים, כרזה כרוזה את מהלך המשחק ובמהלך הפעילויות הקהילתיות השונות השתתפו נערות ונשים.

סטטיסטיקה מלאהמהלך המשחק
רבע 1

הפועל פתחה את המשחק עם ספידי סמית', ברינטון למאר, אור קורנליוס, עוז בלייזר וג'אקורי וויליאמס. ג'יימס בייטמון ורז אדם קלעו בקריית אתא מהר מאוד בתחילת המשחק, אך בעזרת שלשה (עם עבירה) של אור קורנליוס הפועל עלתה ליתרון ראשון במשחק. השלשות היו המפתח של הדקות הראשונות כשנקלעות כאלה 4 בצד הצפוני (עם 3 של בייטמון) ו-3 כאלה בצד הירושלמי. אצל הפועל, גם משחק הפנים היה דומיננטי גם ג'אקורי וויליאמס שהפגין את הדומיננטיות שלו בשני צידי המגרש עם המון אגרסיביות. יחד עם אורקו שהצטרף עם מהלכי הגנה מצוינים משלו הפועל הגדילה את היתרון לשני פוזישנים שלמים והורידה את החניכים של שרון אברהמי לפסק זמן. יובל זוסמן שנכנס הצטרף לחגיגה ההתקפית עם 5 נקודות רצופות והגדיל את היתרון לדו ספרתי, עם 38:22 בסוף הרבע, הכי הרבה נקודות של הפועל ברבע מזה 4 שנים.


אור קורנליוס, אחראי על רבע ראשון מצויין

רבע 2

קאדין קרינגטון פתח את הרבע השני עם 4 נקודות מהירות ורצופות והגדיל את ההפרש עוד יותר מה שגרם לקריית אתא לצאת לפסק זמן נוסף. הצפוניים צמצמו את ההפרש בעיקר בעזרתו של אמין סטיבנס מתחת לסל והורידו את ההפרש אל מתחת להפרש של 10 נקודות. השלד הישראלי של הפועל המשיך להוביל עם נמרוד לוי בהתקפה ועוז בלייזר בהגנה ויחד עם שלשה נוספת של קאדין קרינגטון החזירו את היתרון הדו ספרתי. טיים אאוט נוסף של קריית אתא קטע את השטף ההתקפי של הפועל ואפשר לבן שרף יחד עם הצפוניים לצמצמם את היתרון הירושלמי ולהוריד את הפועל לפסק זמן. קאדין לא הפסיק ובסיום המחצית - 55:41 להפועל.


יש מסיבת התקפה, לא תקראו לדינו?

רבע 3

עירוני קריית אתא פתחה את הרבע השלישי בטירוף האופייני לה ורצה ריצת 10:0 בדרך לפסק זמן של קואץ' קנצוריס. הפועל התקשתה להגיע לפואנטות ההתקפיות אותן היא חיפשה ונתקעה פעמים רבות מידי. מפסק הזמן חזר ספידי סמית' כמו שצריך עם שלשה חשובה ואלי-הופ מרהיב לג'אקורי וויליאמסוויליאמס המשיך להצטיין בהגנה ולהריץ התקפות מתפרצות ויחד עם נמרוד לוי עם מהלכי ריבאונד פשוטים וחשובים החזירו את היתרון היציב של הפועל. ההתקפות התקועות התחלפו במהרה במהלכים שוטפים שבשיאם דאנק אחורי מדהים של זאק הנקינס. בסיום הרבע - 72:66 להפועל.


ג'אקורי וויליאמס. מכונת אנרגיה

רבע 4

האדומים אמנם התקשו התקפית בתחילת הרבע האחרון אך הציגו הגנת ברזל, בפיקוד זאק הנקינס ועוז בלייזר, במטרה למנוע מהקבוצה מהצפון להתחיל קאמבק משלה. האדומים הצליחו לייצב את ההתקפה וליצור מהלכים שוטפים, אבל קריית אתא המשיכה לקלוע באחוזים טובים ולהתקרב לאדומים מירושלים. חזרה מפסק הזמן, זאק הנקינס קלע עוד אלי-הופ מדהים עם אסיסט של ספידי סמית' שגם הוסיף שלשה והחזיר את היתרון לדו ספרתי. הפועל הידקו את ההגנה ובסיום - 97:83 להפועל.


זאק בא עם מטרה - להרים את הארנה
צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

22/04/2024
קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

21/04/2024
הערב: חולון מארחת את הפועל

הערב: חולון מארחת את הפועל

21/04/2024