הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | תמונת פרופיל: נמרוד לוי

תמונת פרופיל: נמרוד לוי

ההחתמה של הפורוורד המוכשר בהפועל היא לא רק תוספת עומק משמעותית, אלא התאמה מצוינת בכל מה שקשור לסט היכולות הרחב של לוי לצרכים של קואץ' קנצוריס

19/02/2024  | מגזין
בקדנציה הקודמת שלו, כשהוא בן 24 בלבד, נמרוד לוי, יחד עם הפועל מודל 19/20, היו בדרך הבטוחה לשלבים המכריעים בכל אחת המסגרות כאשר רק מגיפה עולמית, עצרה את האדומים מעונה חלומית. אז, התפקיד של לוי היה חשוב ביותר. בקבוצה עם קו קדמי די מבוסס, חוליית גארדים זרה מאוד מוכשרת ופורוורדים וורסטילים ויציבים - נמרוד לוי היה החוליה המקשרת. הג'וקר הזה, שמביא קליעה מחוץ לקשת, יכול להוריד כדור לרצפה, לעבוד בתוך הצבע עבור עצמו, וגם לייצר לאחרים.

מאז, הפורוורד המוכשר רשם שתי עונות מוצלחות בגליל עליון כשהוא נשאר יציב על 13 נק' בממוצע ו-7.5 ריבאונדים ויצא לגיחה די מוצלחת מקצועית בטורקיה. כעת, נמרוד חוזר לאדום - עם תפקיד דומה. הוא נכנס לסגל עם קו קדמי די מבוסס, שלא מזמן התחזק עם החתמתו של ג'אקורי וויליאמס, לקו אחורי מוכשר מאוד עם גארדים אקספלוסיביים, ולפורוורדים וורסטילים ומוכשרים. והוא? צריך לעשות בדיוק את מה שהוא יודע - קצת מהכל.

אחת מהיכולות החשובות (והנדירות) שמביא לוי לשולחן - זה היכולת שלו, כגבוה (2.08 מ'), לשחק מחוץ לקשת. ולא, לא מדובר רק על קליעה. העובדה שעם הסייז שלו נמרוד מסוגל להוריד את הכדור לרצפה, ליצור לעצמו מצבי קליעה או לחילופין לחדור עד הטבעת - היא יתרון אדיר בשביל כל התקפה שרוצה עוד כלי ריווח.כמובן, הנשק העיקרי של נמרוד לוי בכל הקשור לריווח אל מחוץ לקשת הוא הקליעה לשלוש. לוי לא ירד מ-34% מחוץ לקשת בכל שלוש העונות האחרונות כשהוא זורק בווליום גבוה מאוד עם ממוצע של 5 זריקות מחוץ לקשת במשחק. נמרוד מצליח להשיג את הזריקות שלו גם כשחקן פיק-אנד-רול שבמקום להתגלגל פנימה, יוצא החוצה לקליעה, וגם כשחקן כנף שמנצל הזדמנויות ממהלכי פיק-אנד-רול של אחרים. כאמור, וורסטיליות.גם מבחינת יכולת המסירה וראיית המשחק שלו, נמרוד לוי נכנס בצורה מושלמת לעמדת הגבוה המשלים, בקו קדמי עם גבוהים שמרחב המחייה הנוח שלהם הוא הצבע. עם ביג-מנים שיודעים לתפוס את המיקום שלהם בתוך הצבע ולהשלים נקודות - ציר נוסף, גבוה, שיכול למסור את הכדורים פנימה אליהם - הוא קריטי ויעיל מאוד.הפועל מודל 23/24, בנויה על היכולת שלה להדק את ההגנה ברגעים מכריעים במשחק, ולנצל את החטיפות והעצירות לנקודות קלות בצד השני. החלק הראשון הוא החלק ההגנתי, בו הפועל הוכיחה את יכולתה לעצור כל קבוצה בעבר. בחלק השני, התקפת המעבר, ההחתמות של שני גבוהים ניידים ומהירים, כמו ג'אקורי וויליאמס וכעת נמרוד לוי, יסייעו מאוד לאדומים במלאכה.מלבד תוספת העמוק החשובה, שהיא עצמה אחד מהנשקים המרכזיים של האדומים העונה, נמרוד לוי הוא התאמה מצוינת להפועל בכל מה שקשור לסט היכולות על המגרש. הקליעה מחוץ לקשת מעמדה 4, הריווח באמצעות הורדת הכדור לרצפה, התפקוד כגבוה משלים עם ראיית משחק ומשחק המעבר, הם רק חלק מסט היכולות הוורסטילי של הפורוורד האדום. סט יכולות שהפועל תקווה להשתמש בו, ולמנף מעלה לניצחונות.
צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

צפו: ערב קליעה גדול למחזיקת הגביע

22/04/2024
קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

קאמבק נוסף להפועל בדרך למקום הרביעי

21/04/2024
הערב: חולון מארחת את הפועל

הערב: חולון מארחת את הפועל

21/04/2024