הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת את טנריפה!

הפועל מנצחת את טנריפה!

האדומים הציגו כדורסל אדיר, ניצחו את המכונה הספרדית והשלימו סיבוב ראשון מושלם. ליוואי רנדולף (21 נקודות) הוליך את הפועל צעד גדול בדרך לרבע גמר ה-BCL

07/02/2024  | פוסט-גיים

אחרי משחק ענק, עם 40 דקות של כדורסל מצוין ומדויק, הפועל מנצחת את לנובו טנריפה 85:61. ליוואי רנדולף (21 נקודות) השיג לאדומים ניצחון שישי רצוף במפעל, סיבוב ראשון מושלם בבית מורכב וקשוח, ואת המקום הראשון לעת עתה בשלב הטופ 16 של ליגת האלופות. כעת, אחרי שעשתה צעד גדול ומשמעותי בדרך לרבע גמר אירופאי, הפועל תצא לפגרה של חודש מהמפעל ותתמקד בליגה עם משחקים מול הפועל חיפה, נס ציונה ומכבי תל אביב.

עיניים על הכדור


מהלך המשחק

רבע 1
הפועל פותחת את המשחק עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, גבי צאצאשוילי וזאק הנקינס. המשחק נפתח בצורה מאוד עיקשת עם שתי קבוצות מאוד אגרסיביות, אינטנסיביות ומדויקות בהגנה. התוצאה הייתה יחסית מתונה עם אחוזי קליעה די נמוכים בשתי הקבוצות, בעיקר בגלל הגנות טובות. ליוואי רנדולף, וגבי צאצאשוילי פרצו את ההגנה הספרדית פעם אחר פעם ואור קורנליוס הצליח להקשות על מרסיליניו הוארטס. ההגנה הירושלמית המשיכה להראות עוצמה ובסיום הרבע - 15:6 להפועל.


ליוואי רנדולף, פיצח את ההגנה הספרדית


רבע 2
ברינטון למאר פתח את הרבע השני בצורה מצוינת, עם שלשה חשובה שהעלתה את הפועל ליתרון דו ספרתי. כריס ג'ונסון שסיים את הרבע הקודם עם ריבאונד מרהיב בשנייה האחרונה, המשיך גם הוא במהלך התקפי חד ויעיל. קייל גאי מטנריפה ניסה להשאיר את הספרדים עוד במשחק, וליוואי רנדולף שעלה ל-11 נקודות, יחד עם זאק הנקינס באמצעות דאנק מרשים - המשיכו את המומנטום הירושלמי, וחתמו את תוצאת הרבע השני - 37:22.

הנקינס, עם הדאנק


רבע 3
כמו הרבע הראשון, גם הרבע השלישי נפתח עם התקפות מעט מהוססות, הגנה לוחצת, אך הפעם עם אחוזי קליעה משופרים. טנריפה בצעד אחר אגודל הצליחה להעניש את הפועל ולצמצם מעט את היתרון. זאק הנקינס, במהלכי התקפה מצוינים פעם אחר פעם הצליח להעניש את הרגליים האיטיות של שארמדיני בדאנקים וחדירות לתוך הצבע. גם כריס ג'ונסון שכהרגלו, הגיע בדיוק בזמן המתאים, קלע שלשה מצוינת מהפינה, והצליח להחזיר חזרה את היתרון הדו ספרתי הגבוה להפועל. שלשה נוספת של ליוואי רנדולף הגדילה את ההפרש ל-20 נקודות כשטנריפה מתקשה למצוא פתרונות. הספרדים הצליחו להיכנס לשטף ההתקפי שלהם, ועל אף שההפרש נשאר יציב בזכות ג'אקורי וויליאמס, קואץ' קנצוריס לקח טיים אאוט כדי להבטיח את היתרון של קבוצתו. פסק הזמן הצליח לא רע ובסיום הרבע - 67:44 לאדומים.

גם למאר הגיע. ביג טיים


רבע 4
ג'אקורי וויליאמס היה זה שהכניס את האנרגיות לתוך הרבע הרביעי, כשעם מהלכים שונים ומגוונים בהתקפה, אפילו הצליח להגדיל את היתרון. קייל גאי, היחיד שתפקד בלנובו טנריפה, עם 28 נקודות ו-5 דקות לשחק, השאיר את ההפרש "נסבל" עבור הספרדים, מה שאילץ את הפועל לקחת פסק זמן, כדי לא לתת למשחק לברוח. על אף הסגל העמוק שלה, טנריפה נראתה כנופלת מהרגליים אל מול האינטנסיביות הירושלמית כשליוואי רנדולף לא מפסיק לצלוף ולקלוע מכל מקום על המגרש. מול ההגנה הלוחצת הספרדית, ספידי ליהטט ומצא את השחקנים באדום פנויים פעם אחר פעם לנקודות קלות. כשהיא ביתרון גדול, הפועל לא הרפתה לרגע וכריס ג'ונסון הציג פוזישן הגנתי לא מהעולם הזה, שהסתיים בסל של למאר בצד השני. בסוף המשחק, אחרי משחק אדיר - 85:61 להפועל.

ג'אקורי. הגיע למשחק

טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024