הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל פותחת את הטופ 16 עם ניצחון

הפועל פותחת את הטופ 16 עם ניצחון

הפועל ממשיכה את רצף הניצחונות שלה ופותחת את שלב הטופ 16 עם ניצחון חוץ חשוב אחרי מותחן שנגרר להארכה. משחק מצוין של ספידי סמית' (22 נקודות, 6 אסיסטים) מביא לאדומים פתיחה אירופאית חיובית

24/01/2024  | פוסט-גיים
עם הרבה אופי: כשהיא ברצף ניצחונות מרשים, וללא הפסד עד כה בחודש ינואר, הפועל רושמת היום (ד') ניצחון חוץ חשוב ומורכב על פרישטרי היוונית 77:75 אחרי הארכה. האדומים פתחו לא טוב את המשחק אך רבע שלישי מצוין, במיוחד בעזרתו של ספידי סמית' (22 נקודות, 6 אסיסטים), ואחרי משחק צמוד שנגרר להארכה  - האדומים קלעו שלשת ניצחון מרהיבה, קטפה את הניצחון הנכסף ואת הפתיחה החיובית של שלב הטופ 16. בשבוע הבא, הפועל תמשיך את המסע האירופי שלה עם משחק נגד קרשיאקה.

מהלך המשחק
רבע 1

הפועל פותחת את המשחק עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, עוז בלייזר וזאק הנקינס. המשחק נפתח בקצב מהיר מאוד. על אף שרגלנד קיבל טיפול ייחודי על ידי אור קורנליוס, תומפסון הצליח להעניש את האדומים בצבע ולעלות ליתרון 7:0 מהיר. זאק הנקינס עם 6 נקודות רצופות החזיר את הפועל לעניינים אבל שיתוף הפעולה בין רגלנד לתומפסון, שלח את קנצוריס לפסק זמן, בפיגור 9 אחרי 5 דקות. מפסק הזמן האדומים יצאו עם הגנה מהודקת ואגרסיבית הרבה יותר, אך הפועל לא הצליחה להעניש בצד השני. ג'אקורי וויליאמס, שחקן הרכש החדש של האדומים, נכנס לקראת סוף הרבע, אך לא הצליח לעצור את השטף ההתקפי היווני, ובסיום הרבע - 26:16 לפרישטרי.

זאק הנקינס. נקודת אור ברבע

רבע 2
הרבע נפתח כשהפועל אגרסיבית וחדה יותר, בשני צידי המגרש, בעיקר בגלל עבודה מצוינת של כריס ג'ונסון שנמצא בתקופה מצוינת. יחד עם וויליאמס, הפועל הצליחה להמשיך ולשים נקודות גם בהיעדר שטף התקפי. ספידי וקורנליוס הצליחו לצמצמם את ההפרש עד ל-5 אבל פרישטרי חזרו לרוץ ולייצר פואנטות התקפיות טובות ומהירות, החזירו את היתרון הדו ספרתי, ושלחו את הפועל לטיים-אאוט. פסק הזמן לא סייע כל כך שהתקשתה מול אחוזי הקליעה האדירים של החבורה של ספאנוליס. שלשה של עוז בלייזר הספיקה לשחקן העבר היווני לקחת פסק זמן משל עצמו, שאחריו הפועל המשיכה ורצה עם 4 נקודות רצופות נוספות שהחזירו את פרישטרי לשולחן השרטוטים. למרות שהנקינס המשיך במשחק הטוב שלו, היוונים היו אלו שחתמו עם שלשה, ובסיום המחצית - 46:36 לפרישטרי.

בא לשכונה בחור חדש. ג'אקורי וויליאמס
 
רבע 3
את הרבע השלישי הפועל רצתה לפתוח הרבה יותר אגרסיבי והחלטי בכל מה שקשור לצד ההגנתי, ולהיכנס בצורה הזאת לשטף התקפי. הרכב גבוהים של כריס ג'ונסון וג'אקורי וויליאמס השיגו את זה בצד ההתקפי,  כאשר ספידי סמית' וקאדין קרינגטון הופקדו על להכניס את הירושלמים לקצב התקפי. בנחישות ובשיטתיות הירושלמים הורידו את ההפרש לפוזישן אחד בלבד, כשהם ממשיכים בהגנה לוחצת ואחראית, ובהתקפה שוטפת עם פואנטות איכותיות. הפועל לא הסתפקה בלצמצם וסל מטורף של ברינטון למאר חתם את הרבע ביתרון ירושלמי - 56:54, עם עוד 10 דקות של כדורסל.

ספידי סמית', מחזיר את הפועל למשחק
 
רבע 4
עבירה בלתי ספורטיבית ושתי טכניות פתחו את הרבע האחרון, אבל גבי צאצאשוילי וברינטון למאר, שנכנסו למשחק מצוין החל מהמחצית השנייה, המשיכו לשחק כמו שצריך, ובזכות קרינגטון שהניע את ההתקפה הירושלמית והפעיל את חבריו - הפועל הצליחו להעלות את היתרון ל-7 ולשלוח את ספאנוליס וחניכיו לפסק זמן. מהטיים-אאוט פרישטרי יוצאת הרבה יותר חדה ונחושה, יוצאת לריצת 8:0, ומחזירה לעצמה את היתרון במשחק. ספידי סמית' בשלשה קשה בסוף שעון מחזיר את היתרון לירושלמים, והמשחק הופך למשחק עם מתוח ועיקש משני הצדדים, עם הפרש של עד 3 נקודות, שמחליף ידיים. הכדור מחליף גם הוא ידיים, ומגיע לפרישטרי ביתרון 2 של הפועל, עם 16 שניות על השעון. 2 זריקות עונשין מוצלחות של היוונים משוות את המשחק - ושולחות את המשחק להארכה עם 66:66.

קרינגטון. מנוע התקפי
 
הארכה
את 5 הדקות הקריטיות האחרונות פתחו הפועל עם רעל בעיניים, כשג'אקורי וויליאמס וכריס ג'ונסון בפעולות חכמות של לחימה מגדילות את היתרון ל-5 נקודות. ההגנה של הפועל התהדקה והקשתה מאוד על היוונים, ושלחו את ספאנוליס לפסק זמן. מהטיים-אאוט פרישטרי חזרו עם שלשה שהשוותה את התוצאה אך 3 זריקות עונשין מוצלחות העלו את הפועל ליתרון 3. שני מהלכים התקפיים טובים של רגלנד ותומפסון העלו את פרישטרי ליתרון נקודה, והשאיר התקפה אחת להפועל. ספידי סמית' היה זה שקיבל את הכדור האחרון, קלע את השלשה, וקבע ניצחון מדהים 77:75!

ניצחון חשוב. הכי מותח שאפשר
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024