הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת בחוץ את נס ציונה

הפועל מנצחת בחוץ את נס ציונה

אחרי משחק צמוד וקשוח, ובזכות סל ניצחון ומשחק מצוין של ליוואי רנדולף (20 נקודות), הפועל ממשיכה את רצף הניצחונות שלה (5) עם ניצחון נוסף מול עירוני נס ציונה בתוצאה 77:74. ברביעי: מתחילים את שלב הטופ 16

21/01/2024  | פוסט-גיים
זה לא היה פשוט, אבל אחרי משחק עיקש שהיה צמוד לכל אורכו, הפועל גברה היום (א') 77:74 על עירוני נס ציונה בחוץ. משחק מצוין של כריס ג'ונסון (21) שהוביל את קלעי האדומים, וסל ניצחון מטורף של ליוואי רנדולף (20 נקודות) העלו את רצף הניצחונות של הפועל ל-5. ביום רביעי, תצא הפועל ליוון לתחילת שלב הטופ 16 מול פרישטרי.
 

הפועל. ממשיכה את המומנטום בנס ציונה

מהלך המשחק
רבע 1

הפועל פתחה את המשחק עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, עוז בלייזר וזאק הנקינס. בפתיחת המשחק נס ציונה ניצלו את הרכב הפורוורדים של הפועל והלכו פנימה לתוך הצבע גם בעזרת הגבוהים וגם בעזרת מהלכים לגארדים היוצרים. את הריצה של הכתומים עצר החילוף של כריס ג'ונסון שנכנס והביא פיזיות ואנרגיות למשחק. מהלכי האסל אדירים של כריס השוו את התוצאה וברינטון למאר נעץ שתי שלשות רצופות והעלה את הפועל ליתרון, כאשר בסיומו של הרבע - 21:16 לאדומים.
כריס ג'ונסון. כהרגלו - האקס פקטור
 
רבע 2
נס ציונה הייתה זו שפתחה את הרבע השני כשידה על העליונה, עם מהלכי התקפה מדויקים, והגנה אזורית שבלבלה והקשתה רבות על ההתקפה הירושלמית. ריצת 4:0 קטנה הספיקה לאיליאס קנצוריס להזעיק טיים-אאוט ולהזניק מחדש את חניכיו. ההגנה האזורית המשיכה גם אחרי פסק הזמן אך שלשה של ספידי סמית' ומהלכי אומן של ליוואי רנדולף הפכו את הקערה על פיה ושלחו דווקא את אלעד חסין לפסק זמן משלו. נס ציונה יצאו טוב מפסק הזמן והגיעו למרחק פוזישן בודד, עד שהגיע אור קורנליוס עם שתי שלשות רצופות שעזרו לאדומים לשמור על מרחק ביטחון. סיום רבע מעט מבולבל כאשר בסופו - 36:32 להפועל.

ליוואי רנדולף. מומחה בשינוי מומנטום

רבע 3
לעומת פתיחת המשחק, בפתיחת המחצית הראשונה היו אלו דווקא האדומים שהלכו פנימה לתוך הצבע עם ליוואי רנדולף וגבי צאצאשוילי. אולקינס ו-וויטאהד היו אלו שהשאירו את נס ציונה במשחק, כשהם חודרים את ההגנה הירושלמית פעם אחר פעם. ספידי סמית' היה אחראי על הובלת הכדור ועל ניהול המשחק, ועשה זאת בקור רוח ובאחריות, כשהוא מצליח גם ליצור נקודות. הכתומים רצו ריצה משלהם, כאשר חסימה של שגב בצד אחד ולייאפ קל של אולקינס בצד שני שלח את הפועל לפסק זמן, במטרה להגדיל את היתרון לקראת סוף הרבע. נס ציונה הצליחה להקטין מעט את הפער ובסיום הרבע - 53:49 אדום.

בעל הבית על הפרקט
 
רבע 4
10 הדקות האחרונות נפתחו בריצה אדומה שהעלתה את הפער לדו ספרתי, במיוחד בזכות ובהובלת צמד הגארדים הירושלמיים - ברינטון למאר וספידי סמית'. אלעד חסין לקח פסק זמן, וממנו יצאו הכתומים אחרת כשהם חדים יותר, קשוחים יותר ומצליחים לצמצמם משמעותית את היתרון של הפועל לקראת 5 הדקות האחרונות של המשחק. ספידי שבר את הבצורת הירושלמית עם שלשה חשובה שהרחיקה את נס ציונה עוד קצת. ריבאונד ההתקפה של הכתומים השאיר אותם במשחק כשהפועל סופגים הרבה מאוד נקודות מהזדמנות שנייה. הפרש הפוזישן החזיק עד הדקות האחרונות של המשחק, עם המון מתח ועצבים, עם שיוויון 74, 15 שניות לסיום. ליוואי רנדולף לקח את הכדור האחרון, סחט את השעון עד הסוף, ואיך לא, קבע 77:74 להפועל אחרי שלשת ניצחון משוגעת.
 

ברינטון למאר, מוביל את ההתקפה הירושלמית
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024