הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | תמונת פרופיל: ג'אקורי וויליאמס

תמונת פרופיל: ג'אקורי וויליאמס

הפועל חיפשה ביג-מן שימשיך את הקו של המכונה המשומנת שנבנתה בבירה. וויליאמס, לא רק שעושה זאת – הוא גם הופך את האדומים למגוונים וקטלניים אף יותר

15/01/2024  | מגזין
בכל סוג של אומנות, כמו פיסול, בישול או מוזיקה, איזון זה דבר עדין וחשוב. אם תשנה, תזיז או תוסיף בצורה לא מושכלת – הכל עשוי להיהרס. גם בכדורסל, שהוא סוג של אומנות, איזון זה שם המשחק. בהפועל ירושלים 23/24, איזון הוא לא רק חלק אינטגרלי, הוא גם אחד מהנשקים החזקים ביותר שלה נגד כל יריבה. היכולת להרכיב הרכבים שונים, מגוונים וכמעט זהים באיכותם – מאפשרת לאדומים להיות וורסטיליים ובעלי יכולת הסתגלות בפני כל הפתעה שלא תפגוש אותם.
 
ג'אקורי וויליאמס בא להמשיך את הקו הזה בדיוק. וויליאמס הוא אי של יציבות, כשבכל מקום בו היה באירופה בקריירה העמיד נתונים זהים ביחס למספר הדקות שקיבל. כל מאמן שאי פעם שיחק איתו, ידע בדיוק מה הוא מקבל – מכונת אתלטיות, וורסטיליות הגנתית, אנרגיה אינסופית וחיית צבע אמיתית. כזה שיודע לשחק כגבוה יחיד, להשלים את הגבוה שלידו, לשחק בתוך הצבע, או לקחת כדורים דווקא מחוץ לקשת. מה שצריך – ג'אקורי וויליאמס עושה.
 
אז מה מביא וויליאמס לשולחן? קודם כל, ולפני הכל – וויליאמס הוא חיית צבע. היכולת שלו להתמצא במרחב, לנוע בתוך הצבע, להשתמש ב-100% מהיכולות הפיזיות והאתלטיות שלו כדי להגיע עד לטבעת, ולהניח שם את הכדור הכתום – היא נשק קטלני.
 

הגנות יריבות, שרואות ומכירות את וויליאמס, מנסות באופן טבעי לרסן את היכולת הזו שלו. גם שם, הביג-מן הוורסטילי יודע לקרוא את המצבים, להבין מאיפה העזרה מגיעה – ולהעניש אותה. שחקן שיודע להעניש את ההגנה שמולו על כל החלטה שלא תבחר – זה השחקן שאתה רוצה בצד שלך.


נדבך התקפי נוסף שמביא וויליאמס להתקפה הירושלמית, שיכול להוסיף עבורה מימד נוסף של גיוון, הוא משחק הפוסט-אפ. גם כאן, השילוב בין הסקילס המקצועיים לנתונים הפיזיים והאתלטיים, מביאים את ג'אקורי וויליאמס ליכולת מרשימה גם באספקט הזה.


 
וויליאמס מגיע לצידו של זאק הנקינס, ובתור שחקן משלים, חייבת לעלות שאלת ההתאמה בין השניים. כשמסתכלים על הדברים בצורה שטחית, עולים סימני שאלה. העובדה ששני הגבוהים לא מצטיינים בקליעה מחוץ לקשת וטווח הזריקה של שניהם מוגבל - מעלה את השאלה האם הם יכולים לחיות יחד. אבל אנחנו, נמנעים מלהסתכל על הדברים בצורה השטחית, ונכנסים קצת יותר לעומק. ושכעושים את זה, מגלים שעל אף שג'אקורי וויליאמס אינו קלעי בחסד, האמת היא שהוא חי טוב מאוד עם הכדור מחוץ לקשת. יכולת הדריבל שלו עם הכדור, התנועה המהירה והזריזה על פני יריביו הגבוהים, והאתלטיות שלו – מאפשרות לו לקחת את הכדור ממחוץ לקשת, היישר אל תוך הטבעת.

 
ברמה ההגנתית, וויליאמס מוסיף ומשלים לזאק הנקינס נדבך חשוב נוסף – ההגנה מחוץ לצבע. לעומת הנקינס, שמשמש כמטריה אווירית לכל חפץ תועה שנזרק אל הטבעת מתוך הצבע, וויליאמס וורסטילי יותר הגנתית ויכול להשתמש באורך ובאתלטיות שלו, כדי לנטרל איומים קטנים וזריזים ממנו.


אלו רק חלק קטן מהיכולות המרכיבות את הארסנל של ג'אקורי וויליאמס, ושהובילו לבחירה דווקא בו לעמדת הגבוה המשלים בהפועל. העובדה שוויליאמס מצד אחד מתיישר עם הפילוסופיה ההתקפית וההגנתית של הקבוצה, ומצד שני מוסיף לה מימדים נוספים, התקפית והגנתית – הופכים אותו, ואת הפועל יחד איתו, לקבוצה מסקרנת וקטלנית אפילו יותר ממה שהיא היום.
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024