הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | איליאס קנצוריס מונה למאמן הפועל

איליאס קנצוריס מונה למאמן הפועל

המאמן היווני, בעל 20 שנות ניסיון, מצטרף להפועל בחוזה עד סוף העונה עם אופציה לעונה הבאה. "כבוד גדול להיות חלק ממועדון כל כך גדול" אמר לאחר החתימה

10/01/2024  | וולקאם
הפועל ״בנק יהב״ ירושלים שמחה להודיע על מינויו של איליאס קנצוריס לתפקיד מאמן הקבוצה. המאמן בן ה-50 מצטרף להפועל בחוזה עד סוף העונה עם אופציה לעונה הבאה.

עם יותר מ-20 שנות ניסיון, קנצוריס החל את קריירת האימון שלו בשנת 2000 כעוזר מאמן באפולון פטראס, ועד שנת 2020 שימש כעוזר בכמה מהמועדונים המובילים ביבשת, בהם 3 קבוצות יורוליג - ז׳לגיריס קובנה אוניקס קאזאן ובאמברג. קנצוריס נחשב לבן טיפוחיו של אנדראה טרינקיירי, שבחר בו לעוזר מאמן במשך 5 שנים - עונה אחת בקאזאן ו-4 עונות בבאמברג הגרמנית. בהמשך שימש גם כעוזרו של לוקה באנקי באא״ק - מועדון שבהמשך נתן לו את המפתחות למשרת המאמן הראשי. בעונה שעברה הגיע עם אא״ק עד שלב רבע גמר ליגת האלופות. את העונה הנוכחית פתח כמאמן לימוז׳ הצרפתית, והוא עדיין מכהן כעוזרו של ואסיליס ספאנוליס נבחרת יוון.

קנצוריס אמר לאחר החתימה: "זה כבוד גדול וזכות גדולה עבורי להיות חלק ממועדון כל כך גדול. אני מגיע לקבוצה מאומנת ומוכנה, וכולנו ביחד צריכים לעבוד קשה לקראת המנה העיקרית של העונה שמגיעה בקרוב מאוד. אנחנו רוצים לעמוד בציפיות הגדולות של הקהל שלנו. אני מחכה שהאוהדים שלנו ימלאו את הארנה שלנו ויתנו לנו דחיפה גדולה עם הדרך הייחודית שלהם בכל משחק״.

המנהל המקצועי של הפועל יונתן אלון אמר: ״מאז הפרידה מאלכסנדר דז׳יקיץ׳ התחלנו בתהליך למציאת המאמן הבא. מתוך כשמונה מועמדים הגיעו לקו הסיום שלושה מועמדים סופיים. באיזונים בין פוטנציאל כאיש מקצוע והתאמה לסגל הקיים ולשיטת הכדורסל הקיימת, החלטנו שאיליאס קנצוריס הוא המועמד הטוב ביותר להוביל את הקבוצה. לאיליאס רזומה מרשים וידע רב של כדורסל. במקומות בהם היה זכה להערכה רבה כאיש מקצוע וכאדם מהשחקנים, מהמאמנים ומהמנהלים שעבדו איתו. אנו בטוחים שאיליאס הוא הוא המאמן המתאים להוביל אותנו בדרך להתמודד על כל התארים. אנחנו מבקשים להודות לאיגוד הכדורסל ולמשרד הספורט על העזרה הלוגיסטית והיחס. אנחנו שמחים שיש מי שדואג לכדורסל הישראלי בזמנים אלו״.
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024