הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת את בני הרצליה

הפועל מנצחת את בני הרצליה

כשהיא משחקת את משחקה השלישי ברצף בארנה, הפועל שומרת על הבית ורושמת ניצחון 81:65 מול בני הרצליה. ברינטון למאר וספידי סמית' (14) הצטיינו

09/01/2024  | פוסט-גיים
אחרי שני ניצחונות מול הקהל האדום הביתי בשבוע שעבר, הפועל שומרת על הבית ומנצחת את בני הרצליה 81:65. האדומים פתחו את המשחק חזק כאשר הקבוצה מהשרון חוזרת ברבע השלישי. למאר וספידי, צמד הגארדים המוכשרים של הפועל, הצטיינו גם בייצור נקודות וגם בעזרה לאחרים, ועזרו לאדומים לרשום את הניצחון. הפעם הבאה שהאדומים ישחקו בארנה, תהיה ב-27.1 מול הפועל אילת.
 

ג'אמפבול. משחק ביתי שלישי רצוף
 
מהלך המשחק
רבע 1

הפועל פתחה בחמישייה עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, עוז בלייזר וזאק הנקינס. המשחק נפתח ברכות הגנתית של הפועל, שאפשרה להרצליה להגיע פעם אחר פעם לצבע, כאשר שתי שלשות של עוז בלייזר וליוואי רנדולף קבעו שיוויון. הרבע המשיך בקצב גבוה כאשר ליוואי היה זה שלקח את המושכות ועלה תוך 5 דקות של משחק ל-9 נקודות, שנראו קלות ופשוטות, ששלחו את דן שמיר והרצליה לפסק זמן. כריס ג'ונסון שנכנס היה ערך מוסף מופלא ודאג למהלכי האסל, ריבאונד ולחימה מרהיבים - שגם תורגמו לנקודות. ההגנה של הפועל התהדקה, למאר נכנס וקלע 5 נקודות רצופות, ובסיום הרבע - 27:18 להפועל.
 

ליוואי. רוצח שקט
 
רבע 2
השליטה הירושלמית נמשכה גם בתחילת הרבע השני עם צמד הגארדים, ספידי ולמאר מובילים בגאון את מלאכת ניהול המשחק. ההגנה הירושלמית התהדקה גם היא ואפשרה להפועל לרוץ להתקפות מעבר מהירות ויעילות. בשלב מסוים ההגנה של הקבוצה מהשרון התהדקה, והפועל התקשתה להיכנס להתקפות שלה בקצב שרצתה. ההרצליינים ניצלו את זה, רצו בעצמם ורצו ריצת 9:0. הכניסה של זאק הנקינס למשחק הטתה את הכף לעבר הירושלמים שהצליחו לשלוט בצורה מצוינת מתחת לטבעות בהתקפה ובריבאונד. 8 ריבאונדים בהתקפה רק במחצית הספיקו כדי לקבוע את התוצאה בסיום שני רבעים - 45:36 אדום.

במעבר, במשחק עומד - ברינטון מייצר

רבע 3
הרצליה שטפה את המגרש בפתיחת הרבע ה-3 עם יכולת התקפית משופרת וחדות בכל מהלך ומהלך, מה שהוביל אותה לריצת 12:4 עם פתיחת הרבע ולצמצום היתרון הירושלמי לנקודה אחת בלבד. הפועל הידקה את ההגנה שלה אבל לא הצליחה לתרגם את ההתקפות שלה לנקודות על הלוח, ובסופו של דבר איבדו את היתרון. ברינטון למאר ויובל זוסמן קלעו ב-2 התקפות רצופות, החזירו את היתרון להפועל ושלחו את חניכיו של דן שמיר לטיימ-אאוט. המשך הרבע התאפיין בעיקר במשחק מבולגן ומפוזר, כאשר דווקא עבירה טכנית שקיבל יובל זוסמן העירה את הארנה ואת הקבוצה שהחזירה לעצמה את היתרון לקראת סוף הרבע עם ריצת 7:0, כאשר התוצאה 66:61 להפועל, 10 דקות לסיום המשחק.

זוס. כשהוא בשטח, היריבה במתח
 
רבע 4
הפועל הגיעה לרבע הרביעי במטרה לקבע את הניצחון בשלב מוקדם ככל הניתן, כפי שניתן היה לראות באינטנסיביות ההגנתית מתחילת הרבע. האדומים לחצו על כל המגרש והקשו על כל פעולה של הרצליה שהסתפקה בזריקות בסוף השעון, מה שגרם לשמיר לקחת פסק זמן מוקדם. ספידי סמית' ויובל זוסמן יצאו חדים מאוד מפסק הזמן הזה, בשני צידי המגרש, והראו איכויות טובות מאוד בשני צידי המגרש שהובילו לריצת 8:0 וליתרון דו ספרתי כמה דקות לסיום. ג'ונסון תקע את המסמר הסופי כאשר בסיום - 81:65 להפועל.

הצבא האדום מתייצב למשימה
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024