הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | שחקן חודש דצמבר: ליוואי רנדולף

שחקן חודש דצמבר: ליוואי רנדולף

המספרים מראים מכונה משומנת, אבל רק צפייה בו משחק יכולה לספר את הסיפור האמיתי. ליוואי רנדולף -שחקן החודש

29/12/2023  | מגזין
מספיק להסתכל על קלטת המהלכים של ליוואי רנדולף מחודש דצמבר, וגם על עשרות המהלכים שנשארו על רצפת חדר העריכה, כדי להבין שהבחירה לשחקן החודש הנוכחי - היא הבחירה הכי קלה שיש. ליוואי הוא סקורר. הוא הגיע להפועל כמלך הסלים של ליגת האלופות, הוביל אותה בשנה שעברה לגביע מדינה וגמר אירופי ראשון מזה שנים וסיים כאחד מהמצטיינים של העונה המרגשת אשתקד. עם זאת, חודש דצמבר של השנה - היה מיוחד ויוצא דופן, גם עבור רנדולף.

גם בשנה שעברה דצמבר היה החודש הטוב ביותר של ליוואי בכל העונה, אבל דצמבר של השנה לא משתווה לזה. ליוואי קלע בארבעת המשחקים בהם שיחק החודש 20 נק' בממוצע (16 נק' בממוצע בחודש המקביל בשנה שעברה), קולע יותר מ-3 שלשות בממוצע למשחק, באחוזים מטורפים של 48% (30% בעונה שעברה), ומוסיף יותר מ-3 אסיסטים לתבשיל ההתקפי הזה.

במקרה של ליוואי, המספרים אמנם מרשימים מאוד, אבל קשה מאוד להסביר את היכולת מבלי לראות אותו בפעולה. הפורוורד האדום לא כופה את עצמו על המשחק, לא מהסס למסור את הכדור לשחקן פנוי יותר ממנו וקולע את הנקודות שלו בשקט, ברוגע ובקור רוח מופתי. הדרך היחידה להבין את העוצמה ההתקפית של רנדולף היא להסתכל על לוח הקלעים, לראות עליו 20 נקודות של ליוואי, ולא להבין מתי ומאיפה הם הגיעו.

הקפיצה האדירה שעשה ליוואי היא לא רק באיכות, אם כי גם בוורסטיליות שלו. היכולת שלו להעניש את היריבה על כל טיפול הגנתי שתיישם עליו ולהשיג נקודות מכל מצב ובכל מקום. לכן, ליוואי הוא גם שחקן הבידודים המושלם של הפועל. כשההתקפה תקועה, השעון דוחק וההגנה מתהדקת - ליוואי יטפל.אחד מהדברים שהופכים את רנדולף ליעד הגנתי מורכב מאוד עבור כל קבוצה היא היכולת שלו לנצל מרווחים קטנים לטובתו. ההגנה, שלא רוצה לתת לו את אופציית הזריקה משלוש, מעדיפה לתת לו מרווחים קטנים באזורי החצי מרחק. רנדולף, פעם אחר פעם, לוקח את הרווח הקטן הזה ומוצא ממנו את הדרך לחדור, לקלוע או למסור.נדבך נוסף לשדרוג הניכר של רנדולף קשור לקצב המשחק הכללי של הפועל, שעלה העונה. האדומים נוהגים לרוץ יותר, לצאת להתקפות מעבר ולשטוף את המגרש. ליוואי בנוי לזה. להתקפות המעבר, לריצה המדויקת על המגרש, ולסיומות המגוונות בצד השני. וכשהפועל רצה, ליוואי פורח.אז אין ספק, שליוואי רנדולף הוא השחקן המצטיין של חודש דצמבר. עם זאת, לעומת השנה שעברה בה במרץ הגיע ליוואי לשיא, נראה השנה שיש לו עוד הרבה לאן להתפתח ולהתקדם. וכשליוואי טוב, הפועל טובה. ואם לליוואי מצפה עונה מעניינת עם תקרה גבוהה - הגורל של הפועל, צפוי להיות דומה.
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024