הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מפסידה לעירוני רמת גן בפתיחת הליגה

הפועל מפסידה לעירוני רמת גן בפתיחת הליגה

לאחר הפסקה ארוכה וכפויה, הפועל חזרה לשחק היום (ג') בליגת ווינר כאשר התארחה באולם זיסמן במשחק חוץ מול מכבי עירוני רמת גן והפסידה לה 79:73. בחמישי: הפועל יוצאת למשחק חוץ בעפולה

05/12/2023  | פוסט-גיים
הפועל חזרה היום (ג') לליגה אחרי פגרה ארוכה אשר נכפתה על כולנו בעקבות המצב הביטחוני המורכב במדינה. הקבוצה התמודדה מול מכבי עירוני רמת גן, העולה החדשה לליגה והפסידה לה 79:73, למרות הופעה טובה של אור קורנליוס שקלע 23 נקודות עם מדד 18. לאור המצב הביטחוני, הפועל עלתה ללא שבעת הזרים שלה אשר נשארו לשגרת אימונים בבלגרד יחד עם המאמן אלכסנדר דז'יקיץ'. עוזר המאמן שי אולארצ'יק הדריך את השחקנים הישראלים אור קורנליוס, עוז בלייזר, יובל זוסמן, גבי צאצאשוילי, אפק אמסלם ואילון פולג, אליהם הצטרפו שלושה שחקני חיזוק בדמותם של ג'ו אלכסנדר, סטורם וורן וארד הררי בנוסף לעדי כהן סבן ניר פרי ועמיעד ינאי, בוגרי מחלקת הנוער.
 

שלט של אוהדי הפועל לזכרו של בן זוסמן ז"ל, אוהד הקבוצה שנפל בעזה

מהלך המשחק

רבע 1
הפועל פותחת עם יובל זוסמן, אור קורנליוס, עוז בלייזר, סטורם וורן וגבי צאצאשוילי.
בעקבות הסגל הלא שגרתי, יובל זוסמן, חזר לעמדה בה שיחק בכל הקריירה הצעירה שלו ותפקד כרכז של הקבוצה. רמת גן פתחה כאשר ידה על העליונה והצליחה לצאת להתקפות מתפרצות איכותיות. הפועל לא הצליחה למצוא את הפואנטות ההתקפיות שלה ושי אולארצ'יק הזעיק פסק זמן בפיגור 14:4. עדי כהן סבן, מנהל הקבוצה בדרך כלל ומנהל המשחק בימים אלו, נכנס לצידו של זוסמן ותרם לשטף של המשחק. רמת גן לחצה על הגז לקראת הסוף כאשר בסיום הרבע 22:13 לרמת גן.
 

עדי כהן סבן, פעם רכז תמיד רכז

 
רבע 2
מהפסקת הרבע הפועל עלתה חדה יותר עם מהלכים שוטפים יותר מהרבע הקודם כולל סיומת נהדרת של אור קורנליוס בהתקפה מתפרצת שזיכתה אותו גם בזריקת עונשין. מנגד, טוקוטו והול דאגו ליציבות התקפית כדי לשמור על היתרון הדו ספרתי של קבוצתם. בשלב מסוים, היה זה קורנליוס שלקח את העסק לידיים כשקלע מכל טווח, היה בכל מקום וקלע 12 נקודות רק ברבע השני. צאצאשוילי סיפק גם הוא כמה מהלכים מדויקים שהספיקו להוריד את ההפרש ל-5 נקודות - 44:39 בסיום המחצית.
 

אור קורנליוס, הרבע שלו
 
רבע 3
הרבע השלישי נפתח במשחק מעט מבולגן כשבזכות זריקות חצי מרחק מוצלחות של טוקוטו, רמת גן הצליחה להגדיל את היתרון שלה. הפועל ניסתה להגיע למצבי זריקה אך ההגנה הלוחצת של רמת גן הקשתה מאוד על האדומים ועל יובל זוסמן בכל מה שקשור להובלת הכדור. האיכות ההתקפית ירדה משמעותית אצל שתי הקבוצות אך שני סלים בסיום, של ג'ו אלכסנדר וארד הררי צמצמו מעט את ההפרש כאשר בסיום הרבע - 60:54 לעירוני רמת גן.
 

שי אולארצ'יק, ניסה להצית מחדש את השטף ההתקפי

רבע 4
כארם משעור הגדיל את היתרון שוב בפתיחת הרבע האחרון עם חטיפה שבאה מיד לאחר שלשה חשובה. עוז בלייזר לא נשאר חייב והחזיר עם שלשה משלו אחרי מהלך של הנעת כדור יפה. פסק זמן טלוויזיה לא עצר את הירושלמים שחזרו ממנו עם שלשה נוספת הפעם של קורנליוס. הפועל המשיכה והתקרבה אך בכל פעם כזאת רמת גן הצליחה להוציא את האדומים מאיזון ולהעניש בצד השני. רמת גן לחצה על הגז עד הסיום כאשר בסוף המשחק - 79:73 לעירוני רמת גן על הפועל.
 

עוז בלייזר וארד הררי, בחמישי: עפולה
טקס הקהילה: מור חיו

טקס הקהילה: מור חיו

02/03/2024
הפועל חוגגת ספורט נשים

הפועל חוגגת ספורט נשים

02/03/2024
הפועל מנצחת את קריית אתא

הפועל מנצחת את קריית אתא

02/03/2024