כתבות

הפועל הפסידה להפועל חיפה 97:85

האדומים חזרו לרוממה

כדי לשמור על הסיכוי ליתרון ביתיות ברבע הגמר, הפועל חייבת ניצחון על הפועל חיפה החמישית ברוממה בשעה זו (שידור משולב בערוץ SPORT5).

מהלך המשחק

חיפה פתחה בחמישייה עם קינן אוואנס, ג'ייסון סיגרס, עמית שמחון, ראקים באקלס ואיגור נסטרנקו, הפועל עם תמיר בלאט, כריס קרמר, אדם אריאל, סולימאן בריימו ועידן זלמנסון. זלמנסון היה מעורב בכל 9 הנקודות הראשונות של האורחים בקליעה או במסירה, אבל שלשות של באקלס ואוואנס קבעו יתרון 9:11 למארחים. בריימו בפנים ואוואנס בחוץ התחילו לתת את הטון, אריאל איפס את הידית וביחד עם זלמנסון דאג לשוויון 20:20. מהלכי סל ועבירה של אופק אביטל וסיגרס נתנו לחיפה יתרון 24:28 בסיום הרבע, אותו חתם עדי כהן סבן בסל ראשון.

עידן זלמנסון. צילום: לילך ויס, מנהלת הליגה

סיגרס עלה חם לרבע השני וביחד עם אוואנס הגדיל את הפער במעט, אחוזי הקליעה של שתי הקבוצות ירדו במעט. ג'וליאן בויד עלה על הלוח, סיגרס החזיר את הפועל חיפה לקצב ושלשה של שמחון פתחה פער דו-ספרתי, 32:44. בריימו אסף נקודות מהקו וצינן את ההתלהבות המקומית, אבל חנן קולמן חתם את המחצית ביתרון 38:49.

הפועל חזרה עם הגנה טובה בהרבה למחצית השנייה, לא ספגה אף נקודה במשך ארבע דקות ובהובלת צמד הגבוהים זלמנסון את בריימו ביצעה מהפך מהיר, 49:51. שמחון קטע 13 נקודות ללא מענה, אבל שלשות של בריימו ובלאט הגדילו ל-53:57 באמצע הרבע השלישי. דאנק של באקלס קצת העיר את המארחת, בלאט עוד וזלמנסון עוד הגדיל ל-8 אבל אוואנס החזיר את המומנטום, פרימן התעורר וקולמן השלים מהפך נגדי בשלשה, 67:68 אחרי שלושה רבעים.

שתפו את הכתבה