כתבות

יש משחק 3! הפועל השוותה את הסדרה מול חולון

ביום חמישי הארנה תרעד: משחק אחרון ומכריע

בתום תצוגה הירואית, והודות לתמיכה מטורפת של מאות אדומים ביציע ואווירה מחשמלת בהיכל הטוטו, הפועל ״בנק יהב״ ירושלים הכניעה את הפועל חולון בתוצאה 61:75 והחזירה את ההכרעה לפיס ארנה. משחק מס׳ 3 ייערך בהיום חמישי הקרוב, ה-2 ביוני, בשעה 19:30 בירושלים. פרטים על מכירת הכרטיסים יפורסמו בקרוב.

הפועל הבהירה מהשנייה הראשונה שזה הערב שלה, והעונה הזאת לא תסתיים. לא ככה, לא אתמול. האדומים חזרו ללחם והחמאה שלהם: הגנה. הם הצליחו לנטרל את כוכב המשחק הקודם, ג'ו רגלנד, שלטו מתחת לסלים ולא נתנו למארחים להגיע ל-20 נקודות באף רבע. את ההבדל בהתקפה עשתה שלישיית הגארדים: ג'יילן אדאמס קלע 17 מתוך 23 נקודותיו כבר במחצית הראשונה, נועם דוברת היה פנטסטי בשני צידי המגרש והתעלה במאני טיים עם סלים גדולים ורטין אובאסוהן נתקע ללא נקודה במשך שלושה רבעים, אבל הכניס את עצמו לעניינים בדקות הסיום במהלכי הגנה חשובים, הלך פעם אחר פעם לקו והתכבד בשלשה שסגרה את הסיפור.

נועם דוברת. המצטיין קיבל מחמאות | צילום: דוד מיכאלי

המאמן יותם הלפרין אמר בסיום: "באתי לאימון הבוקר ואמרתי לשחקנים שאני לא רוצה לסיים היום את העונה, אני שמח שגם הם לא רצו.  מהשנייה הראשונה הצלחנו להוציא לפועל את מה שרצינו. לספוג 61 נקודות בחולון, זה מראה שהקבוצה הזאת יודעת לשמור. לא עשינו משהו חריג הפעם נגד רגלנד, פשוט דיברנו על איך להוציא ממנו את היכולת לנהל את המשחק. מעבר לנקודות במשחק הקודם, הוא מסר אסיסטים ושלט בקצב, כך שהיה לנו חשוב שזה לא יקרה שוב. מה שהיה במשחק הראשון באמת היה חריג".

״ידענו שאם לא נופיע היום – ניסע למקסיקו. לא רציתי שזה יקרה, לא רצינו לחזור הביתה עכשיו״

רטין אובהסואן

על התחושות לקראת משחק שבו החרב היתה על הצוואר אמר הלפרין: "התרגשתי מהסיטואציה הזו של הפלייאוף, אבל אני לא יכול להגיד שהייתי לחוץ. זה לא שבאתי באיזשהו לחץ היסטרי, 'מה יקרה אם ננצח או אם נפסיד'. הלחץ והקושי כמאמן הוא בהחלטות הקשות שאתה צריך לקבל, ויש הרבה כאלה. כשאתה לא משתף שחקן במשחק, אתה הולך עם זה הביתה. כששחקן שיחק פחות טוב ופירקת לו את הצורה, אתה הולך עם זה הביתה. אלה הדברים הקשים באימון".

רטין אובהסואן, שהגיע בדיוק למאני טיים וקלע את כל 11 הנקודות שלו ברבע האחרון, אמר: "אני אעשה כל מה שהקבוצה תצטרך ממני. אם זה לשמור, אם זה לקפוץ על הרצפה, אם זה לנקות את חדר ההלבשה. אם צריך שאתן את הטון בצד ההגנתי זה מה שאעשה. אבל צריך לתת קרדיט לכל הקבוצה, כולם עשו צעד קדימה במשחק הזה, שיחקו עם הלב, שיחקו בשביל הפועל ירושלים. זה היה יפה לראות.  היה פה שילוב של כמה דברים. הרגשנו את תחושת הדחיפות, ידענו שאם לא נופיע היום – ניסע למקסיקו. לא רציתי שזה יקרה, לא רצינו לחזור הביתה עכשיו. הרגשנו שגם היתה מחויבות של כולם, להכנה ואחד לשני, זו היתה הסערה המושלמת עבורנו".

רטין אובהסואן. ״לא היינו מוכנים ללכת הביתה״ | צילום: דוד מיכאלי

על ההדרכה נועם דוברת, שהצטיין אתמול, אמר אובה: "היתה לנו שיחה אחרי משחק ההפסד בראשון לציון שבו הוא לא היה טוב. אמרתי לנועם שהוא מוכשר בצורה קיצונית ושהתקרה שלו היא גבוהה בהרבה ממה שהוא מסוגל לדמיין בכלל, אבל הוא צריך ללמוד שהכל מתחיל בראש. על זה אני הכי גאה בו, כי יש רגעים שבהם הוא משחק כמו כוכב ויש רגעים שבהם הוא מהוסס ומפקפק בעצמו וביכולות שלו. היו רגעים במהלך העונה שדברים פחות הלכו לו וזה הפך לכדור שלג, הוא התגבר על זה ואני מתרגש בשבילו. במשחק הזה הוא עשה כמה סלים גדולים, הוא הראה בגרות וביטחון. אני גאה בו ובאיך שהוא מתקדם, אני נרגש מהעתיד שלו ומאיך שהוא יכול לעזור לנו בפלייאוף הזה".

צילומים: דוד מיכאלי

שתפו את הכתבה