כתבות

"אימנתי בארנה כאורח, אני יודע איזו אווירה יש כאן"

דאיניוס אדומאייטיס הוצג כמאמנה החדש של הפועל "בנק יהב" ירושלים: "שמח להיות כאן, זה כבוד גדול עבורי"

הפועל "בנק יהב" ירושלים הציגה היום (חמישי) אחר הצהריים את מאמנה החדש, דאיניוס אדומאייטיס, במסיבת עיתונאים. המאמן הליטאי בן ה-47 מונה במקומו של עודד קטש, שנפרד ממחזיקת הגביע ועבר לאמן את פנאתינייקוס היוונית.

המנכ"ל גיא הראל: "קודם כל אני רוצה להתחיל ולהגיד תודה לעודד קטש, על שלוש שנים מאוד מיוחדות וטובות. אני מאחל לו בהצלחה. היום מתחיל עידן אדומאייטיס בהפועל 'בנק יהב' ירושלים. ברגע שהבנו שזה המצב, אז עם המון עבודה קשה של כל המערכת, הגבנו מהר. לשמחתי הגדולה מאוד, הצלחנו להביא מאמן בסדר גודל כזה. עשינו פה עבודה יסודית, דיברנו עם המון אנשים ואני חושב שזו בחירה יותר ממצוינת. זה כבוד גדול שאדומאייטיס יהיה המאמן הראשי שלנו. המטרות שלנו מאוד ברורות. זה יום מרגש עבורנו, אנחנו עם הפנים קדימה. קואץ', אנחנו שמחים שאתה כאן, גאים שאתה המאמן הראשי שלנו ובטוחים שזה יהיה חיבור לשנים רבות".

"שלום לכולם, אני כבר יודע מה המשמעות של 'אדום' בעברית, אני חושב שזו התחלה טובה", אמר אדומאייטיס בחיוך, "אני רוצה להודות לאנשי הקבוצה. אני מאוד שמח להיות כאן, זה כבוד גדול עבורי. כבר אימנתי בארנה כאורח, אני מכיר את האווירה ויודע שמדובר בדבר מיוחד. אני בטוח שנביא גאווה ושמחה לארנה הזו ואני מקווה שזה יקרה בקרוב, למרות שכולנו יודעים מה המצב בעולם. המטרות שלנו ברורות: אנחנו צריכים לעשות את המקסימום ולהשאיר 100% על המגרש בכל משחק".

לגבי שינויים אפשריים בסגל אמר הליטאי: "ראיתי את המשחק אתמול ועוד 2-3 משחקים בווידאו. אהבתי מה שראיתי, יש פה הרבה כישרון והקבוצה משחקת עם המנטליות הנכונה. עודד קטש עשה פה עבודה נהדרת, חלק מהשחקנים פה כבר כמה שנים והם אוהבים לשחק יחד, כך שאני לא רואה סיבה לעשות שינויים כרגע".

על תפיסת העולם שלו כמאמן: "הדבר הכי חשוב הוא שכולם יעשו את המקסימום עבור הקבוצה. אני אוהב לשחק על היתרונות של הקבוצה שלי ולהחביא את החסרונות שלה. צריך להיות חכמים על המגרש, אנחנו עכשיו באמצע העונה ומחכים לנו משחקים חשובים מאוד, כך שאני לא מתכנן לעשות פה מהפכות גדולות ולשנות את הסגנון. אנחנו נשאיר הרבה דברים כפי שהיו, אך לאט לאט אעשה את השינויים הקטנים שלי".

על המצב בליגת האלופות: "יש לנו סיכוי ואנחנו ניאבק כדי לעלות. המשחק מול לימוז' חשוב מאוד, אבל אני עדיין לא חושב על זה. כרגע אני חושב על המשחק שמחכה לנו ביום ראשון". על המטרות שהוצבו לו על ידי הקבוצה: "אתם מכירים את המועדון טוב יותר ממני, זה מועדון עם שאיפות גדולות בכל עונה. אנחנו רוצים לעבור סיבוב בליגת האלופות ולהילחם על תארים בזירה המקומית".

על ההגעה לקבוצה באמצע העונה: "זה אתגר גדול, זה לא פשוט ובטח לא הדבר הכי קל, אבל אני אוהב אתגרים. יש פה קבוצה טובה שמשחקת כדורסל יפה, הארגון עצמו מצוין ואני מאוד אוהב את המקום אליו הגעתי. לכל מאמן יש את הדרך שלו. ישראל היא אחת המדינות הכי יפות שראיתי, הייתי פה פעמים רבות כשחקן. האנשים פה נחמדים מאוד, המשפחה שלי הייתה פה ביורובאסקט וכשחזרנו אשתי והבנות אמרו לי שאם אקבל הצעה מישראל, שאקח אותה".

שתפו את הכתבה