כתבות

אדומייטיס: "צריכים להיות מוכנים להילחם על כל כדור"

מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת חצי גמר גביע המדינה ווינר סל נערכה הבוקר (רביעי) בהיכל קבוצת שלמה, שם גם יתקיימו המשחקים מחר בערב: הפועל "בנק יהב" ירושלים ומכבי "צרפתי צבי" ראשל"צ יתמודדו בשעה 18:30 ומכבי "Playtika" ת"א והפועל "יונט קרדיט" חולון ייפגשו בשעה 21:10. את הפועל ייצגו המאמן דאיניוס אדומייטיס והשחקן עידן זלמנסון. "הדבר הכי חשוב בכל אימון מבחינתנו הוא להתקדם כקבוצה", אמר המאמן דאיניוס אדומייטיס. "אנחנו נהיה מוכנים מחר ב-100%. זה כמו גמר, צריך להיות מוכנים להילחם על כל כדור במשך 40 דקות. אני מאמין שנגיע מוכנים"

"אם רוצים לעשות שינויים בשיטה, צריך להתאמן על זה. הדבר העיקרי הוא הפרטים הקטנים ואיך מוציאים את זה לפועל. כרגע אנחנו עוד לא עושים את זה טוב. מה שמדאיג אותי הוא בעיקר הוא העליות והמורדות שלנו תוך כדי משחק. אני מאמין בבחורים, הם מתאמנים טוב מאוד, כרגע זה נראה טוב יותר באימונים מאשר במשחקים. בכנות, כרגע אנחנו לא משחקים 40 דקות טובות, אבל גם לא משחקים 40 דקות רעות. אנחנו צריכים לשנות דברים כדי לשמור על יותר יציבות".

מאמן הפועל על הקשיים שעוברת הקבוצה לאחרונה: "כדורסל זה של 5 על 5, פציעות הן חלק מהעבודה וצריך לשים את זה בצד. אני מתרכז בסגל שיש לנו. ניאלץ לשחק בלי כריס (קרמר) וכל שאר השחקנים יצטרכו להיות מוכנים. לא נתייחס לזה כתירוץ".

זלמנסון: "אני יודע מה יש לנו בחדר ההלבשה – נגיע למשחק ב-100%"

"כמו ראשל"צ, גם אנחנו מגיעים אחרי הפסדים לא קלים והדחה מאירופה, אבל אני יודע מה יש לנו בחדר ההלבשה ואני יכול להבטיח שנגיע למשחק הזה ב-100%", אמר זלמנסון, "אני סומך על החברים שלי לקבוצה ועל המועדון שנעשה מה שצריך וננצח במשחק. אני חושב שהאתגר הכי גדול כאן הוא באמת לשים את כל המערכת על אותו דף. המועדון עבר משהו, השיטה היא שונה, אבל כדורסל זה משחק של התאמות. אני חושב שלמרות המשחקים האחרונים, אנחנו כן במגמת שיפור. מחר זה משחק אחד והכל יכול להיות, אבל אנחנו מחזיקי גביע המדינה ונגיע במנטליות הזו כדי לנצח את המשחק".

זלמנסון על חשיבות המשחק למועדון: "אחרי ההפסד האחרון, היה לנו שיחה בינינו לבין עצמנו השחקנים. שמנו את המשחק הזה כמפתח לשנות את העונה. בהפועל ירושלים תארים זו מילה נרדפת למועדון. זה משחק נוקאאוט מול יריבה לא פשוטה, כולם מבינים את המשמעות. אנחנו כולנו מודעים לחשיבות ורואים בזה משהו שיכול לשנות לנו את העונה. זה משחק סופר קריטי בשבילנו ואתם תראו את זה מחר על המגרש. התקדמנו מההדחה מליגת האלופות, אנחנו מסתכלים על מה שנותר העונה שזה גביע ואליפות ולשם אנחנו מכוונים".

גיא גודס, מאמן ראשל"צ התייחס למשחק. "אין ספק שזה אתגר גדול, כפי שהיה גם בשנתיים האחרונות במעמדים האלו. זה משחק עם לחץ, צריך להביא את ההכי טוב שלך ל-40 דקות. הרבה פעמים בשנתיים האחרונות הצלחנו לעשות את זה, כרגע אנחנו שמים את כל שאר הדברים בצד ומתרכזים ב-40 הדקות האלו. מהניסיון שלי, תמיד במשחק אחד אפשר להתעלות. האם זה קשור לחודש האחרון, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. זה תלוי איך נכין את עצמנו למשחק מבחינה מנטלית, ברור שלירושלים יש את היתרון על המגרש, אבל מה שחשוב הוא להגיע מרוכז. לפחות מהצד שלנו אנחנו רוצים לעשות את ההכי טוב, לנטרל את מה שאנחנו חווים, אם בליגה ואם בפציעות".

מאמן ראשל"צ על הניסיון להתעלות תוך כדי תקופה קשה: "אין הרבה ברירות, אנחנו לא מדברים יותר מדי על מה היה ומתרכזים במשחק הזה. כמו שציינתי, צריך להתעלות במשחק אחד. בסגל שיש לנו, כל אחד יצטרך לבוא. לא מספיק לנו שחקן או שניים. אני די רגוע כי כבר עשינו את זה בעבר. ברור שירושלים פייבוריטים, אבל נבוא לתת את ההכי טוב שלנו, בעבר כבר עשינו את זה. לנו כמועדון מאוד חשוב להיות במעמד חצי הגמר, עם כל הטלטלות שעברנו בתחילת השנה, אם זה תקציב של 50% פחות, שחקנים צעירים שצריכים להסתגל ובנייה מחדש בשלב מאוחר מכורח הנסיבות. זה לא כזה גרוע כמו שזה נראה, אני מאוד אופטימי. כל טלטלה מובילה למקום אחר ואנחנו רוצים להתחיל מחר במקום אחר. קל זה בטוח לא יהיה, אבל דברים קורים בגביע".

"אנחנו מנסים לשים את הצרות שלנו בליגה בצד ולהתרכז במשימת הגביע", אמר טישמן, "חווינו את המעמד הזה בשנתיים האחרונות. אנחנו קבוצה חדשה השנה, אבל יש כמה חבר'ה שחוו את זה ביחד איתי בשנים האחרונות. אני מקווה שזה ייתן לנו את הביטחון שאפשר לעשות את זה. אנחנו נשים את הבעיות בצד, אנחנו יודעים שזה גביע ולמרות שאנחנו אנדרדוג, אנחנו ננסה להפתיע".

שתפו את הכתבה