הפועל תלויה בעצמה: כל התרחישים למחזור הסיום

האדומים צריכים ניצחון בנס ציונה כדי להבטיח את המקום השלישי. הפסד יסבך את התמונה

מאת: מערכת האתר - 11:20 | 22/05/2018 | (צילום: אורן בן חקון)

ביום ראשון (20:45, לב המושבה) תצא הפועל "בנק יהב" ירושלים למשחק חוץ במסגרת המחזור ה-33 והאחרון בליגת ווינר סל נגד נס ציונה. מספר ימים לאחר המשחק תחל סדרת רבע גמר הפלייאוף על הכרטיס לפיינל פור 2018, ואנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר באפשרויות והתרחישים.

הפועל מגיעה למשחק כשהיא ניצבת במקום השלישי בטבלה (52 נק') עם מאזן של 20 ניצחונות מול 12 הפסדים, כשיחד איתה מתחרות עוד שתי קבוצות על המקום השלישי - מכבי אשדוד והפועל ת"א (51 נק' כ"א). כל אחת מן הקבוצות יכולה לתפוס את המקום השלישי, כאשר היחידה שתלויה אך ורק בעצמה היא הפועל "בנק יהב" ירושלים. נפתח באפשרות הפשוטה ביותר - ניצחון של הפועל בנס ציונה. ניצחון אדום יעניק לאלופה המכהנת את המקום השלישי בטבלה, לרבות יתרון הביתיות בסדרת רבע הגמר, ויפגיש אותה עם המנצחת במפגש בין הפועל אילת לגלבוע/גליל. 
 
ועכשיו לחלק המסובך. הפסד חוץ בנס ציונה פותח מספר תרחישים אפשריים לסדרת רבע הגמר: במידה ואשדוד והפועל ת"א מפסידות – המצב נותר על כנו, הפועל מסיימת שלישית וממתינה עם יתרון הביתיות למנצחת במפגש בין הפועל אילת לגלבוע/גליל. במידה ואשדוד מנצחת והפועל ת"א מפסידה – אשדוד מסיימת שלישית, הפועל מסיימת רביעית ותפגוש ברבע הגמר את הפועל ת"א כשיתרון הביתיות נשאר בירושלים. במקרה שאשדוד תפסיד והפועל ת"א תנצח – הפועל ת"א תסיים שלישית, הפועל "בנק יהב" ירושלים רביעית ותפגוש ברבע הגמר את מכבי אשדוד כשיתרון הביתיות נשאר בירושלים. 
 
במידה ואשדוד מנצחת והפועל ת"א מנצחת – נוצר בית משולש בין הקבוצות עם 53 נק' לכל אחת. במצב הזה המיקום נקבע על פי מספר הניצחונות בטבלה פנימית בין שלוש הקבוצות. בטבלה הזאת אשדוד עם 4 ניצחונות, הפועל ת"א עם 3 והפועל "בנק יהב" ירושלים עם 2. המשמעות היא שאשדוד מסיימת שלישית והפועל תפגוש ברבע הגמר, ללא יתרון הביתיות, את הפועל ת"א.

בראשון יוצאים לנס ציונה להבטיח את המקום ה-3 ויתרון הביתיות. בואו לדחוף את האדומים רגע לפני הפלייאוף.

 יאללה הפועל!
Back to Top